yukarı
 

Notlar

Mailing / Word ile toplu mail göndermek

Word ile toplu mail göndermek

YÜZLERCE MÜŞTERİNİZE BİRKAÇ DAKİKA İÇERİSİNDE, ADINA ÖZEL E-POSTA GÖNDERMENİZ İÇİN, MÜŞTERİ AD-SOYAD VE E-POSTA ADRESİ YAZAN 2 SÜTUNA SAHİP OLMANIZ YETERLİ! GERİSİ WORD’ÜN İŞİ!

Mail Merge – Adres mektup birleştirme işlemi, aynı anda birden çok belge oluşturmak için kullanır. Bu belgelerde metin, düzen, biçimlendirme gibi ana şablon birbirinin aynısıdır. Fakat her belgenin belirli bölümleri alıcısına göre  kişiselleştirilmiş hale getirilebilir. 

“Mail Merge” ile, bir etkinlik için katılımcıların isimlerine özel yaka kartlarını toplu halde hazırlayabilir, muhasebe departmanı olarak, firmalara borç bakiyelerini hatırlatan ya da insan kaynakları departmanı olarak personelinize kalan izin günlerini belirten e-postaları birkaç dakika içerisinde hazırlayıp gönderebilirsiniz.

Bu makalede Word’ün çok güçlü işlevlerinden biri olan bu özelliği kullanarak, aynı anda birden çok kişiselleşmiş e-posta oluşturacağız.

1.ADIM:  POSTA LİSTESİNİ HAZIRLAMA

Adres mektup birleştirme işlemindeki en önemli adım, posta listesini hazırlamaktır. Posta listesi, e-postadaki bilgileri doldurmak için kullanılan verileri içerir. Posta listenizi, Excel ya da Word’de tablo biçiminde hazırlayabilirsiniz. Listenizi, mutlaka sütun başlıkları olacak şekilde ve kayıtlar arasında hiç boş satır olmayacak biçimde hazırlamanız gerekmektedir.

kaynak: https://peakup.org/blog/mail-merge/

volkan çelik ven web tasarım facebook volkan çelik ven web tasarım twitter volkan çelik ven web tasarım instegram volkan çelik ven web tasarım google+ volkan çelik ven web tasarım youtube